SYV kontaktpersoner

Följande personer är studie- och yrkesvägledare (SYV) i inom de kommuner som är en del av Yrkes-Sfi i Skåne.

Det är den studerandes hemkommun som beslutar om rätten att läsa Sfi i kombination med annan utbildning. Länk till ansökan finns under den utbildning som den studerande är intresserad av att söka till.

Namn E-post Ort Roll i portalen
Ingrid Nöstdal Persson ingrid.nostdal@bjuv.se Bjuv SYV
Maria Thyren maria.thyren@bjuv.se Bjuv SYV
Lena Limsund lena.limsund@sbkf.se Bromölla SYV
Annika Lindborg  annika.lindborg@sbkf.se Bromölla SYV
Lina Lundbeck  lina.lundbeck@burlov.se Burlöv SYV, Anordnare
Zinaida Mrculic  zinaida.mrculic@akademi.bastad.se Båstad SYV
Martina Nilsson martina.nilsson.viinikka@akademi.bastad.se Båstad SYV
Erika Isaksson Erika.Isaksson@eslov.se Eslöv SYV
Åsa Björnklev
 asa.bjornklev@eslov.se  Eslöv SYV
Jennifer Holst  jennifer.holst@helsingborg.se Helsingborg SYV
Anette Sandberg Anette.sandberg@helsingborg.se  Helsingborg SYV
Anna Raselius Anna.Raselius@helsingborg.se Helsingborg SYV
Lise-Lotte Karlsson LiseLotte.Karlsson@helsingborg.se  Helsingborg SYV
Cecilia Noaksson  cecilia.noaksson@hassleholm.se Hässleholm SYV, Anordnare
Pia Petersson  pia.petersson@hoganas.se Höganäs SYV, Anordnare
Angela Agosti angela.agosti@horby.se Hörby SYV
Chris Wigh  chris.wigh@hoor.se Höör SYV
Aqba Ar Rawi aqba.ar-rawi@klippan.se Klippan SYV (rektor)
Kanela Tsorpanzoglou kanela.tsorpanzoglou@kristianstad.se Kristianstad SYV
Emma Persson Emma.h.persson@kristianstad.se Kristianstad SYV
Anne-Marie Remgård anne-marie.remgard@kristianstad.se Kristianstad SYV
Pia Lord pia.lord@kavlinge.se Kävlinge SYV
Anna Gunnarsson anna.gunnarsson@kavlinge.se Kävlinge SYV
Annica Egvarn annica.egvarn@landskrona.se Landskrona SYV
Johanna Pohjola johanna.pohjola@landskrona.se Landskrona SYV
Ellinor Pettersson ellinor.pettersson@landskrona.se Landskrona SYV, Anordnare
Elin Björkman elin.bjorkman@lomma.se Lomma SYV
Matilda Loth matilda.loth@lomma.se Lomma SYV
Anmica Westford annica.westford@lund.se Lund SYV
Louise Lühr louise.luhr@lund.se Lund SYV
Jonna Persson jonna.persson2@lund.se  Lund SYV
Malmö stad yrkessfianmalan@malmo.se Malmö SYV
Peter Ingelsson peter.ingelsson@osby.se   Osby SYV
Ulla Ekman Levin ulla.ekman-levin@perstorp.se Perstorp SYV
Per Hagelin per.hagelin@sjobo.se Sjöbo SYV
Lars Olsson lars.olsson@sjobo.se Sjöbo SYV
Malin Celander malin.celander@skurup.se Skurup SYV
Charlott Einarsson  charlott.einarsson@staffanstorp.se  Staffanstorp SYV
Inger Karlsson inger.karlsson@staffanstorp.se Staffanstorp SYV
Marie Eriksson marie.eriksson@svalof.se Svalöv SYV
Maria Mogensen maria.mogensen@svedala.se Svedala SYV
Ilkay Dokudum Ilkay.dokudum@trelleborg.se Trelleborg SYV
Gunilla Serebrink gunilla.l.serebrink@vellinge.se Vellinge SYV
Sara Persson sara.persson@ystad.se Ystad, Tomelilla, Simrishamn SYV
Pål Olsson pal.olsson@astorp.se Åstorp SYV
Cecilia Andersson cecilia.andersson4@engelholm.se Ängelholm SYV
Erik Delier erik.delier@engelholm.se Ängelholm SYV
Ritva Bris ritva.bris@engelholm.se Ängelholm SYV
Miranda Zeqa miranda.zeqa@orkelljunga.se Örkelljunga SYV
Monica Johansonthor monica.johansonthor@ostragoinge.se Östra Göinge SYV

Senast uppdaterad: